Mój program

moj-program-1637158601.png

Inwestycja w młodych

Przyszłość naszego kraju jest w rękach ludzi młodych. Zależy od szans, jakie damy naszym dzieciom. To rodzice najlepiej znają swoje dzieci i to oni wiedzą, czy ich sześciolatek poradzi sobie w szkole. To ich prawo i obowiązek móc podejąć taką decyzję. Najmłodsi powinny być też objęci pełną opieką zdrowotną. Powrót służby zdrowia do szkół znacznie się do tego przyczyni. Pomoże również w profilaktyce zdrowotnej tej pierwotnej i wtórnej. Prawidłowe nawyki prozdrowotne zawsze procentują w życiu dorosłym.

Warto walczyć również o umożliwienie wprowadzenia w szkołach dodatkowych zajęć sportowych i kół zainteresowań. W ten sposób mamy możliwość wyrównać szanse dzieci z małych miast i wsi.
 

Pomoc osobom niepełnosprawnym

Wspomaganie osób niepełnosprawnych, ze szczególnym naciskiem na pomoc rodzicom dzieci niepełnosprawnych, to kolejny ważny problem. Dostęp do wczesnej, pełnej i stałej rehabilitacji odpowiednio dostosowanej do rodzaju i stopnia niepełnosprawności umożliwi lepsze funkcjonowanie tych dzieci w życiu dorosłym.
 

Dostęp do służby zdrowia

Polacy powinni mieć łatwy dostęp do bezpłatnej służy zdrowia. Człowiek chory nie może się zastanawiać gdzie i za ile będzie mógł się leczyć. Dlatego też powinna istnieć sieć szpitali publicznych, w których świadczenia gwarantowane ze środków publicznych będą udzielane wszystkim potrzebującym. Obok szpitali publicznych mogą w pełni sprawnie funkcjonować szpitale prywatne.
 

Profilaktyka przede wszystkim

Lepiej i taniej jest zapobiegać niż leczyć. Nie do końca jest to stosowane w życiu codziennym Polaków. Winna jest nie tylko niedostateczna ilość środków na programy profilaktyki zdrowotnej, ale też umiejętność wpłynięcia na poszczególne osoby tak, by zmieniły swój styl życia, czy nie bały się podstawowych badań profilaktycznych. Tu potrzebna jest odpowiednia edukacja takze pracowników służby zdrowia.
 

Rolnictwo – równe szanse i żywność ekologiczna

Polscy rolnicy potrafią ciężko, rzetelnie pracować i produkować żywność o dobrej jakości. Trzeba tylko dać im szanse, takie jak mają rolnicy w państwach „starej” Unii Europejskiej. By „dobre” zawsze kojarzyło się z „polskie” trzeba przeznaczyć więcej środków na produkcję i promocję tradycyjnych, regionalych produktów i wspomóc rolnictwo ekologiczne.


Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=